Náš spolek

Jsme sokolové z Křižanovic

Jsme Tělocvičná jednota Sokol Křižanovice u Bučovic, pobočný spolek České obce sokolské (ČOS).

ČOS je dobrovolný, demokratický, nezávislý a nepolitický spolek, sdružující své členy a členky bez rozdílu národnosti, náboženského vyznání, politického přesvědčení, rasy nebo jiných rozdílů.

Co je Sokol?

Sokol je nejstarší českou tělovýchovnou organizací založenou 16. února 1862.

ČOS byla založena ve veřejném zájmu a jejím cílem je:

• zvyšovat tělesnou zdatnost svých členů,
  • organizovat a vykonávat tělovýchovnou, sportovní, kulturní a společenskou činnost,
  • podporovat rozvoj osobnosti a vychovávat k čestnému jednání v životě soukromém i veřejném,
  • k národnostní, rasové a náboženské snášenlivosti,
  • k demokracii, svobodě a humanismu,
  • k osobní skromnosti a sebekázni,
  • k lásce k rodné zemi a úctě k duchovnímu dědictví našeho národa.

Sokolskou činností je přispívat ke zvyšování fyzické, společenské, kulturní a duchovní úrovně svých členů i naší demokratické společnosti a vychovávat k mravnosti a občanské odpovědnosti podle odkazu Miroslava Tyrše a Jindřicha Fügnera prostřednictvím sportu, společenské a kulturní činnosti a prací s dětmi a mládeží.

K tomuto odkazu se hlásíme i my - křižanovičtí sokolové.

Naše poslání a vize

Sokolovna v Křižanovicích vždy byla, je a bude místem, kde se lidé setkávají - sportují, baví se, vzdělávají se, povídají si. Lidé všech věkových kategorií. Lidé s různými zájmy, názory a životními příběhy. Ti všichni navštěvují sokolovnu už více než 100 let.

Jako křižanovičtí sokolové děláme vše proto, aby tomu tak bylo i nadále.

Chceme, aby sokolovna byla místem, které lidi spojuje i za dalších 100 let.

Stanovy ČOS